Przystawka do słonecznika

Przystawka do słonecznika PWL Speed FLOW

Przystawki PWL Speed FLOW to bezrzędowe przystawki do zbioru słonecznika którymi można kosić niezależnie od kierunku siewu. Mogą być one wyposażone w docinacz śmigłowy  roto-cut z wałem łamiącym pozostałości łodyg. Rozwiązania konstrukcyjne gwarantują niski poziom strat nasion na poziomie do 3% oraz prędkość roboczą dochodzącą do 12km/h.Dodatkowy rotor pod listwą tnącą oraz hydrauliczna klapa zapewniają możliwość pracy w nierównym łanie słonecznika. Maszyny są dostępne w różnych szerokościach roboczych od  4,1 m do 13,1 m.

Wkrocz na wyższy poziom zbiorów z przystawkami PWL

Regulowana szerokość tacek

Większe zbiory

Im mniejsza przestrzeń prześwitu pomiędzy tackami tym mniejsza możliwość gubienia plonów. W naszych hederach szerokość tacek rozdzielaczy łanu jest ręcznie regulowana.Przy odmianach o cienkich łodygach prześwit możemy zmniejszyć do minimum, a jednocześnie zminimalizować tym straty.

Rzędowa niezależność

W każdym kierunku

Niezależnie w jakim rozstawie międzyrzędzi rosną Twoje słoneczniki, to przystawką PWL SpeedFlow możesz je zbierać w dowolnym kierunku.

Nasze maszyny dedykowane są dla rolników i usługobiorców, gdzie szerokość międzyrzędzi może być różna w zależności od preferencji klienta lub regionu

Różnica w ściernisku nie pozostanie niezauważona

System roto-cut, pełna ochrona

Doskonała jakość cięcia, zadbaj o swój kombajn

Zamontowany na niezależnej ramie system roto-cut jest wyposażeniem opcjonalnym. Wysokość cięcia jest regulowana hydraulicznie z kabiny operatora. Zbudowany jest z trwałych przekładni kątowych i noży z trudnościeralnej stali pokrytej węglikiem wolframu.

Śmigła docinacza rozdrabniają resztki z prędkością 25 m/s, mierzoną na końcu ostrza. System roto-cut nie tylko przyspiesza rozkład resztek pożniwnych, ale również zabezpiecza spód Twojego kombajnu. Zabezpieczeniem dla opon jest umiejscowiony za rozdrabniaczem wał kruszący.

Przekazanie napędu

Mocne rozwiązania, solidne napędy

Napęd systemu roto-cut przekazywany jest poprzez żeliwne przekładnie kątowe oraz wały przekaźnika mocy. Zapewniają one niskie wymagania konserwacyjne, długą żywotność oraz niezawodność.

Maszyny chronione są centralnym sprzęgłem ciernym zabezpieczającym całą maszynę  przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w chwili nagłego zablokowania. To  rozwiązanie pozwala na uzyskanie większej prędkości roboczej.

Renomowane podzespoły

Trwałość i niezawodność

Zespół tnący złożony jest z podzespołów od renomowanych producentów

Przekonaj się o jakości, czysty zbiór jest jednak możliwy

Zbiór słoneczników o różnych wysokościach

Zawsze na właściwym poziomie

System regulujący wysokość zbioru kapeluszy składa się z dwóch podzespołów:  wysuwanej klapy hydraulicznej oraz rotora pod listwą tnącą. Klapa pochyla  słoneczniki do przodu i w tym samym czasie rotor pociąga je na dół. Kapelusze  opierają się na tackach i są ucinane bezpośrednio pod spodem.

Jakość zbiorów pozostaje na najwyższym poziomie, gdyż do kombajnu trafiają tylko kapelusze. Słoneczniki rosnące na różnych wysokościach nie stworzą Ci już więcej problemów.

Wysoka prędkość robocza

Na wysokich obrotach

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom przystawkami PWL Speed FLOW można pracować  z prędkością nawet 12km/h. Regulowany łapacz kapeluszy z najwyższą starannością  przemieszcza ucięte słoneczniki do żmijki zbiorczej.

Wszechstronność

Szyte na miarę

Przystawki PWL można zamontować na absolutnie każdym, bez wyjątków  kombajnie zbożowym. W tym celu dobiera się odpowiednią ramkę montażową, system złączy hydraulicznych oraz odpowiednie przełożenia w głównych przekładniach napędowych.

Maszyny stają się bardziej uniwersalne, gdyż  niezależnie od posiadanego modelu kombajnu zawsze można je adaptować. Regulacja nachylenia i wszechstronne ustawienia ramki pozwalają dobrać  najlepszy kąt pracy hedera i dostosować go do warunków pracy.

Wszystko w zasięgu ręki

Pełna kontrola pracy

Dla uzyskania najwyższej wydajności pracy regulacja wysokości cięcia systemu  roto-cut oraz regulacja klapy hydraulicznej znajduje się zawsze pod ręką, w kabinie  operatora. Wskaźnik wysokości cięcia jest umiejscowiony na przystawce i doskonale widoczny przez operatora.

Specyfikacja techniczna

Dobierz swój heder do kombajnu lub pozostaw to nam

Model: Speed Flow6.757.758.759.7510.7511.7512.7513.7514.7515.75
Szerokość robocza4,14,855,66,357,17,858,69,3510,110,85
Szerokość całkowita4,65,356,16,857,68,359,19,8510,611,35
Waga z roto-cut2000220024302560270028302980320034503630
Liczba noży roto-cut12141618202224262830
System docinaniaroto-cut (opcja)
Twardość powłoki ostrzy60 HRC
Regulowane tacki3,5-7 cm
Prędkość pracy7-10 km/h
Interwał serwisowy10 h