Przystawka do kukurydzy

Przystawka do kukurydzy PWL Master FLOW

MasterFlow to przystawki do zbioru kukurydzy, przemyślane i zaprojektowane w najdrobniejszym szczególe przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Są to maszyny o optymalnie prostej i trwałej konstrukcji. Dzięki najdłuższym dostępnym na rynku rotorom biją rekordy prędkości roboczej dochodzącej do 12km/h.

W standardzie wyposażone są w docinacz śmigłowy roto-cut, który rozdrabnia łodygi z prędkością 25m/s. Gwarancją ciągłego przepływu masy jest konstrukcja sekcji nie pozwalająca na jej zatykanie. Żmijki do wyległej kukurydzy są zawsze w standardzie! Maszyny są dostępne w szerokościach roboczych od 4 do 12 rzędów na ramie sztywnej i od 6 do 12 na składanej hydraulicznie.

System roto-cut

Doskonała jakość cięcia

Włączany lub wyłączany za pomocą klucza. Bezpośrednio połączony z przekładnią napędu żniwnego. Zamontowany centralnie z tyłu sekcji i wyposażony w noże ze stali z węglikiem wolframu o twardości 60 HRC, to właśnie atuty sekcji zrywacza. Umiejscowienie docinacza z tyłu bezpośrednio pod przekładnią główną obniża ryzyko kolizji z podłożem czym wydłuża żywotność ostrzy.

Wyklucza również potrzebę stosowania dodatkowych przekładni napędowych. Noże docinacza rozdrabniają kukurydzę z prędkością 25 m/s mierzoną na końcu ostrza. Do wyboru są docinacze 2-u i 3-y nożowe

roto cut
Wysoka wytrzymałość

Przekładnie w żeliwnych korpusach

Wytrzymałość na pierwszym miejscu

Sercem każdego przyrządu żniwnego są przekładnie. Dlatego to ich konstrukcja musi zapewnić, długą bezawaryjną pracę całej maszyny. Wiemy, że warunki podczas żniw nie zawsze są idealne. Dlatego przekładnie przystawek PWL zamknięte są w mocnych żeliwnych korpusach, które są w stanie sprostać nieprzewidzianym obciążeniom podczas pracy.

Przekładnie kątowe w kąpieli olejowej z zębatkami ze stali węglowej o twardości 50 HRC zapewnią długą bezawaryjną pracę.

Długa żywotność elementów roboczych

Przede wszystkim tania eksploatacja

Elementy robocze każdej sekcji zrywającej są wykonane z trudnościeralnych materiałów oraz pokryte węglikiem wolframu. Jego twardość przekracza 60 HRC. Pozwala to na bardzo długi okres eksploatacji dochodzący do 200 ha w przeliczeniu na jeden rząd. Budowa rotorów pozwala na maksymalne wykorzystanie ostrzy, które po zużyciu można odwrócić ostrą krawędzi w przeciwnym kierunku.

Przeciwnoże z możliwością regulacji odległości od noża pozwalają na pracę w najtrudniejszych, mokrych, zachwaszczonych warunkach bez uszczerbku na wydajności pracy. Zapobiegają one również owijaniu się roślin wokół rotorów.

Długie sekcje robocze

Wyjątkowa wydajność w każdych warunkach

Pracę hederów do zbioru kukurydzy determinuje długość rotorów oraz ich prędkość obrotowa, dlatego przystawki PWL mają harmonijnie dobrane oba te aspekty. Istnieje zasada: im dłuższy rotor, tym większa prędkości robocza z którą możemy pracować.

Natomiast właściwa prędkość obrotowa rotorów ogranicza straty w ziarnie. W hederach zastosowano rotory o całkowitej długości 680mm i prędkości wejścia na przekładni równej 620 rpm. Pozwala to na pracę z prędkością nawet do 12 km/h przy stratach ograniczonych do minimum.

Długie sekcje robocze

Regulacja płyt zrywacza

Centralny system regulacji płyt zrywacza

W przystawkach zastosowano centralny system regulacji płyt zrywacza, dzięki któremu szczelinę reguluje się w zależności od odmiany z kabiny operatora. Służy do tego w zależności od modelu kombajnu siłownik hydrauliczny bądź elektryczny.

W razie potrzeby kalibracji pojedynczych sekcji drugą płytę zrywacza reguluje się ręcznie za pomocą śrub. Płynny przepływ masy zapewniają również łańcuchy pracujące na kołach zębatych o dużej średnicy, przez co są bliżej szczeliny zrywacza eliminując przycinanie się kolb oraz wykluczając konieczność ciągłych regulacji płyt zrywających.

Wszechstronność

Szyte na miarę

Przystawki PWL można zamontować na absolutnie każdym kombajnie zbożowym. Bez wyjątków. W tym celu dobiera się odpowiednią ramkę montażową, system złączy hydraulicznych oraz dobiera się odpowiednie przełożenia w głównych przekładniach napędowych.

Maszyny stają się bardziej uniwersalne gdyż niezależnie od posiadanego modelu kombajnu zawsze można je adaptować. Regulacja nachylenia i wszechstronne ustawienia ramki pozwalają dobrać najlepszy kąt pracy hedera i dostosować go do warunków pracy.

Montaż przystawek

Rozdzielacze łanu

Minimalizuj straty

Osłony rzędów i rozdzielacze łanu wykonane są z elastycznego lekkiego tworzywa. Minimalizują one straty plonów, gdy kolby spadają na osłony. Ograniczają one całkowitą masę maszyny i zapewniają płynny przepływ masy.

Do wyboru są szerokości z rozstawem rzędów 70 i 75 cm.

Rozdzielacze łanu

Boczne spirale

Wyjątkowa wydajność w przewróconej kukurydzy

Niektóre rzeczy powinny być po prostu w standardzie. Dlatego przystawki PWL są zawsze wyposażone w boczne spirale do wyległej kukurydzy. Stożkowe ślimaki boczne są proste, lekkie i trwałe.

Zapewniają wysoką wydajność pracy w kukurydzy uszkodzonej przez zwierzęta i szkodniki

Przekazanie napędu

Mocne rozwiązania, solidne napędy

Napęd przystawek sztywnych przekazany jest od zewnętrznej strony maszyny poprzez żeliwne przekładnie kątowe oraz wały przekaźnika mocy. Zapewniają one niskie wymagania konserwacyjne, długą żywotność oraz niezawodność. Przystawki z ramą składaną hydraulicznie posiadają napęd łańcuchowy od wewnętrznej strony przystawki oraz centralne sprzęgi trapezowe. Napęd jest łączony bez wychodzenia z kabiny, a obciążenia na sprzęgi ograniczają się jedynie do pracy bocznych sekcji roboczych.

Maszyny zabezpieczone są centralnym sprzęgłem ciernym chroniącym całą maszynę przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w chwili nagłego zablokowania zrywaczy. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie większej prędkości roboczej.

Przekazanie napędu

Aktywne napinacze łańcuchów

Zawsze właściwie napięty

W przystawkach PWL łańcuchy napinane są automatycznie poprzez wewnętrzne sprężyny. Zapewniają one właściwy naciąg łańcuchów podczas pracy, ułatwiają też konserwację i serwis, gdyż po zluzowaniu jednej śruby można w łatwy sposób zdemontować i wymienić łańcuch.

Aktywne napinacze łańcuchów

Specyfikacja techniczna

Dobierz swój heder do kombajnu lub pozostaw to nam

Model: MasterFlow4-755-756-758-756-75 H8-75 H
Szerokość całkowita(m)3,2 m3,95 m4,7 m6,2 m4,7 m6,2 m
Waga1600 kg1900 kg2200 kg2600 kg2350 kg3000 kg
Klasa kombajnu120-140 km140-200 km160-240 km220-300 km180-260 km260-350 km
Prędkość robocza4-8 km/h
Rozstaw międzyrzędzi75 cm
Regulacja szczelinyHydrauliczna lub elektryczna
Prędkość docinacza ROTO-CUT25m/s
Twardość powłoki ostrzy60 HRC
Ilość ostrzy2 lub 3
Interwał serwisowy12 h